Вступ України до ЄС

23 червня 2022 року лідери 27 держав-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Таке рішення, з одного боку, означає отримання європейської перспективи для нашої держави та юридичне закріплення європейського майбутнього України. З іншого боку, це початок складного шляху для отримання повноправного членства. Це, серед іншого, означає необхідність реформування та масштабної трансформації країни, що включатиме наближення до європейського законодавства та політики в усіх сферах, практичну реалізацію та застосування такого законодавства.

Сфера охорони довкілля та клімату для цілей переговорного процесу входить до Глави 27 так званого зеленого кластеру і, за даними самої Європейської Комісії, включає близько 200 acquis communautaire з найрізноманітніших питань: від якості води чи повітря до регулювання діяльності зоопарків. Надскладне та амбітне завдання України пройти процес наближення якомога швидше вимагатиме від країни надзусиль та консолідації усіх зацікавлених сторін процесу. Переклад усього масиву законодавства, потреба у великій кількості фінансових, людських, експертних ресурсів, брак адміністративної та інституційної спроможності – далеко не повний перелік викликів, з якими буде зіштовхуватись Україна.

На цій сторінці ми фіксуємо основні документи та інші матеріали, повʼязані із процесом вступу України до ЄС, зокрема в частині Глави 27.

Офіційні документи:

Інші матеріали: