Хімічна стратегія сталості. На шляху до вільного від токсичних речовин довкілля

Повна назва

Communication from the Commission to the European Parliament, the Council, the European economic and social committee and the committee of the regions (Chemicals Strategy for Sustainability Towards a Toxic-Free Environment),COM(2020)667 final

Комюніке Комісії до Європейського Парламенту, Ради, Європейського економічного і соціального комітету та комітету регіонів (Хімічна стратегія сталості. На шляху до вільного від токсичних речовин довкілля), COM(2020)667 final

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=COM:2020:667:FIN

Коротка назва

Chemicals Strategy for Sustainability
Хімічна стратегія сталості

14.10.2020

Дата прийняття

Комюніке Європейської Комісії

Тип документа

Мета

До кожного із завдань Стратегія визначає комплекс заходів. Для удосконалення та консолідації законодавчої бази ЄС передбачається спрощення оцінки небезпек, ризиків та управління хімічними речовинами за принципом «одна речовина – одна оцінка».

Конкретні дії щодо впровадження Стратегії визначені Планом дій, виконання яких заплановано на 2020-2024 рр.

Опис (Резюме)

Стратегія розкриває нове довгострокове бачення політики ЄС щодо сталого управління хімічними речовинами.

Її основними завданнями є:

  • стимулювання інновацій стосовно безпечних і сталих хімічних речовин;
  • посилення законодавчої бази ЄС для вирішення нагальних проблем захисту довкілля та здоров’я громадян;
  • спрощення та посилення законодавчої бази щодо хімічних речовин;
  • створення всеосяжної та прозорої бази знань про хімічні речовини;
  • глобальне лідерство та формування Європейським Союзом прикладу належного управління хімічними речовинами у всьому світі.

Стратегія пропонує нову триступеневу ієрархію управління хімічними речовинами, в основі якої закладено захист здоров’я людей і довкілля, а також сприяння інноваціям в сфері хімічних речовин:

  1. Безпечні та сталі хімічні речовини – метою цього ступеня є розроблення та використання безпечних і сталих хімічних речовин та чистих технологій, попередження заподіяння шкоди здоров’ю людей і довкіллю.
  2. Мінімізація та контроль – пріоритетом є мінімізація впливу небезпечних речовин на здоров’я людей і довкілля, здійснення контролю за використанням небезпечних речовин шляхом управління ризиками, надання користувачам повної інформації, просування сучасних та інтелектуальних процесів та ІТ-рішень.
  3. Усунення та відновлення – основний акцент робиться на очищенні/вилученні небезпечних речовин з відходів і вторинної сировини, відновленні здоров’я людей і довкілля до доброго (гарного) стану, а також просуванні безпечних і чистих рішень з переробки, дезактивації відходів.

Корисні посилання

Сторінка Хімічної стратегії сталості
https://environment.ec.europa.eu/strategy/chemicals-strategy_en

Інформація станом на 03.08.2024

Пов'язані документи

Communication from the Commission to the European Parliament, the Council, the European economic and social committee and the committee of the regions (A Farm to Fork Strategy for a fair, healthy and environmentally-friendly food system), COM(2020)381 final
Communication from the Commission to the European Parliament, the Council, the European economic and social committee and the committee of the regions (EU Biodiversity Strategy for 2030 Bringing nature back into our lives), COM(2020)380 final