Регламент про фінансування, управління та моніторинг Спільної аграрної політики
Повна назва
Regulation (EU) 2021/2116 of the European Parliament and of the Council of 2 December 2021 on the financing, management and monitoring of the common agricultural policy and repealing Regulation (EU) 1306/2013
Регламент (ЄС) 2021/2116 Європейського Парламенту та Ради від 2 грудня 2021 року про фінансування, управління та моніторинг спільної аграрної політики та про скасування Регламенту (ЄС) 1306/2013
Коротка назва
CAP Horizontal regulation
САП Горизонтальний регламент
02.12.2021
Дата прийняття
Регламент
Тип документа
Мета
Метою регламенту є регулювання реалізації спільної аграрної політики ЄС для держав-членів, із встановленням правил фінансування, управління, моніторингу реалізації та механізму делегування обов’язків державам-членам.
Опис (Резюме)
Горизонтальні фінансові правила, прийняті Європейським Парламентом і Радою на основі статті 322 Договору про функціонування Європейського Союзу, стосуються фінансування, управління та моніторингу реалізації нової децентралізованої САП і встановлюють механізм делегування обов’язків державам-членам.
Окрім опису механізму виплати допомоги, фінансових, контрольних та адміністративних процедур, багато уваги приділяється забезпеченню стійкості, відновленню навколишнього середовища та кліматичним заходам у сільськогосподарському виробництві, а саме:
- CAП має підтримувати заходи щодо пом’якшення наслідків глобальної кліматичної кризи та адаптації до неї, а також вирішувати питання переходу до сталого сільськогосподарського виробництва. Реалізація CAП повинна враховувати Цілі сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй, міжнародні зобов’язання ЄС щодо пом’якшення наслідків глобальної кліматичної кризи та міжнародної співпраці в галузі сталого розвитку.
- CAП має відповідати документам Комісії «Майбутнє продовольства та сільського господарства», ЄЗК, стратегії «Від ферми до виделки» та стратегії Біорізноманіття до 2030 року, використовувати систему ідентифікації земельних ділянок та інші інтегровані дані системи адміністрування та контролю для моніторингу екологічних і кліматичних показників і обміну даними, що стосуються екологічних і кліматичних цілей.
Умовами виплати допомоги в рамках САП є гарантія, що платежі сприяють високому рівню соціальної, екологічної та кліматичної стійкості, підтримують громадське здоров’я та добробут тварин. Дотримання мінімальних вимог цих стандартів є умовою платежів допомоги агровиробникам. Весь розділ V присвячений системі контролю за соціальними умовами, а стаття 25, яка стосується моніторингу сільськогосподарських ресурсів, встановлює необхідність агро-екологічного та кліматичного моніторингу ефективності використання сільськогосподарських земель включно з агро-економічною ефективністю, з моніторингом стану ґрунтів, сівозміни, сільськогосподарських ландшафтів та сільськогосподарських угідь.
Додатки
Регламент містить додаток з переліком кореляцій з
Регламентом 1306/2013, Регламентом 2021/2115 та Регламентом 1308/2013.
Корисні посилання
Сторінка Європейської Комісії про САП
https://agriculture.ec.europa.eu/common-agricultural-policy/cap-overview/cap-glance_en.
Інформація станом на 20.08.2024