Закон про відновлення природи
Повна назва
Regulation (EU) 2024/1991 of the European Parliament and of the Council of 24 June 2024 on nature restoration and amending Regulation (EU) 2022/869 (Text with EEA relevance)
Регламент (ЄС) 2024/1991 Європейського Парламенту та Ради від 24 червня 2024 року про відновлення природи та внесення змін до Регламенту (ЄС) 2022/869 (текст стосується ЄЕЗ)
Коротка назва
Nature Restoration Law
Закон про відновлення природи
24.06.2024
Дата прийняття
Регламент
Тип документа
Мета
Метою регламенту є встановити вимоги для відновлення екосистем, оселищ та видів на території ЄС, щоб забезпечити довгострокове та стале відновлення біорізноманіття та стійкої природи, сприяти досягненню цілей ЄС у сфері помʼякшення та адаптації до наслідків зміни клімату, а також для виконання міжнародних зобовʼязань ЄС.
Опис (Резюме)
Регламент встановлює загальні вимоги до держав-членів, які мають впровадити ефективні заходи з відновлення природи, щоб в цілому забезпечити відновлення принаймні 20% суходолу та 20% морської території ЄС до 2030 року та всіх екосистем, які потребують відновлення, до 2050 року.
Регламент встановлює також конкретні цілі в окремих сферах (оселищ та видів), зокрема запилювачі, лісові екосистеми, оселища в рамках директиви 92/43/ЄС, міські екосистеми, морські екосистеми тощо. Для цілей кожної сфери держави мають здійснити відповідні заходи з відновлення екосистем, які цього потребують. Детальні вимоги до таких заходів встановлюються окремими статтями регламенту в залежності від сфери застосування.
Окрім того, держави-члени мають розробити національні плани, до змісту та розробки яких встановлено детальні вимоги у Розділі ІІІ регламенту, та подати ці плани до середини 2026 року Європейській Комісії.
Регламент дозволяє винятки для цілей відновлюваної енергетики (вирощування енергетичних рослин) та оборони.
Додатки
Регламент містить сім додатків. Додатки І та ІІ – перелік екосистем оселищ для цілей окремих статей регламенту. Додаток ІІІ – перелік окремих морських видів. Додаток IV – індикатори для агро-екосистем. Додаток V – вимоги до складання національного індексу сільськогосподарських птахів у державах. Додаток VI – індикатори біорізноманіття для лісових екосистем. Додаток VII – перелік типових заходів з відновлення природи.
Корисні посилання
Сторінка Європейської Комісії про закон про відновлення природи:
https://environment.ec.europa.eu/topics/nature-and-biodiversity/nature-restoration-law_en#in-the-eu
Інформація станом на 01.10.2024